Yeşil Burun Akıntısı Nasıl Geçer?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Yeşil Burun Akıntısı Nasıl Geçer?

Yeşil burun akıntısı nasıl geçer, vücuda etki eden virüs ve bakterilerin oluşturmuş olduğu hastalıkların belirtisi olarak kendini gösteren bu hastalık soğuk algınlığı ile de meydana gelmektedir. Hemen hemen herkesin bu tür hastalığa yakalanma olasılığı oldukça yüksektir. Özellikler mevsimsel geçişlerde ortaya çıkan bu hastalığın bulaşıcı olma özelliği de vardır. Hastalığa yakalanan kişi de enerji düşüklükleri, uykusuzluk, öksürük ve boğazda yanma hisleri meydana gelmektedir. Bu tür olaylar iş ve yaşam alanında performans düşüklüklerine neden olabileceği gibi ağırlaşması halinde ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.


Yeşil burun akıntısı nasıl geçer?

 • Bu tür hastalıklar vücuda etki eden mikropların meydana getirmesi ile oluşmaktadır. Oldukça rahatsızlık veren bu hastalık koku alma ve nefes alma işleminde birtakım aksaklıklar meydana getirmektedir. Özellikle kış aylarında kendini gösteren yeşil burun akıntısı kişinin hayatı olumsuz olarak etkilemektedir. Bu tür hastalıkların tedavisi için öncelikle tanı konulması oldukça önemlidir. Hastalığa neden olan faktörler iyi bir şekilde teşhis edilip tedavi yöntemleri başlatılmalıdır.
 • Hastalık bulaşıcıdır. Bu yüzden kişisel eşyaların ortak kullanımı kesinlikle yapılmamalıdır. Hastalığın aile içerisindeki bir başka bireye bulaşması yeşil burun akıntısının tedavi süresini uzatacağı gibi daha ağır bir hastalık geçirmeye de neden olur.
 • Beslenme düzenine dikkat edilmelidir. Yenilen yiyeceklerin ve içilen içeceklerin iyi bir şekilde seçilip tüketilmesi gerekmektedir. Bu tür hastalıklarda taze sebze ve meyve tüketimi oldukça önemlidir. Ayrıca sürekli olarak sıcak içecekler tüketmek gerekir. Sıcak olarak tüketilen içecekler burun tıkanıklığını gidererek rahat bir şekilde nefes almaya yardımcı olur. Ayrıca hastalığın tedavi edilmesinde yardımcı olacak işlemlerden biridir.
 • Yeşil burun akıntısı nasıl geçer sorusuna cevap verebilecek en iyi yöntemler arasında bitkisel tedaviler bulunmaktadır. Doğada yetişmekte olan bitkilerin içinde bol miktarda vitamin, mineral ve enzimler mevcuttur. Oldukça etkili bir tedavi yöntemi olan bitkisel tedavi uygulamaları, vücuda etki etmiş olan hastalıkların tedavisini hızlı bir şekilde yaparak kısa süre içerisinde hastalığın vücuttan atılmasına yardımcı olur. Bu yöntemler arasında hastalığa en iyi gelen bitkilerden biri nanedir. Nane içerisinde bulunan mentol rahat nefes alışverişine fayda sağlar. Ayrıca hastalığa neden olan mikroplara karşı etkili bir savaş açar.
 • Yeşil burun akıntısına faydalı olan bir diğer bitki ise zencefildir. Zencefil hemen hemen vücutta görülebilecek bütün hastalıkların tedavisinde kullanılır. Ayrıca yeşil burun akıntısına neden olan virüs ve bakterileri ortadan kaldırarak hastalığın vücuttan atılmasını sağlar. Zencefilin günde en az iki öğün olarak kaynatılıp içilmesi hastalığa karşı oldukça iyi gelecektir.
 • Yeşil burun akıntısı hastalığında günün yarısı dinlenme ile geçirilmelidir.
 • Vücut sıcak tutulmalı ve soğuk hava ile temas etmemeye dikkat edilmelidir. Terleme durumlarında hemen vücut kurutulmalıdır.
 • Sıcak duş almak yeşil burun akıntısının vermiş olduğu rahatsızlıkların azalmasına yardımcı olacaktır. Bu yöntem ile rahat nefes alışverişi sağlanacağı gibi vücudun dinlenmesi içinde faydalı olacaktır.

Yeşil Burun Akıntısı Nasıl Geçer Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Yeşil Burun Akıntısı Tedavisi

Yeşil Burun Akıntısı Tedavisi

Yeşil Burun Akıntısı, solunum yollarının tıkanmasına neden olan bir sağlık problemidir. Nefes alma bakımından güçlük teşkil eden bu rahatsızlık bir yandan da vüc[...]

Bebeklerde Sarı Burun Akıntısı Belirtileri ve Tedavisi

Bebeklerde Sarı Burun Akıntısı Belirtileri ve Tedavisi

Bebeklerde Sarı Burun Akıntısı, Bebeklerde görülen sarı burun akıntısı bebeğin başının üşütülmesi ile olmaktadır. Bebeklerin çok sık üşütmesinin sebebi bağ[...]

7 Aylık Bebek Burun Akıntısı Belirtileri ve Tedavisi

7 Aylık Bebek Burun Akıntısı Belirtileri ve Tedavisi

7 aylık bebek burun akıntısı: Bağışıklık sistemi zayıf olan çocukların hasta olma ihtimali daha yüksektir. Çünkü bebekler daha küçük ve güçsüz oldukları içi[...]

Nezle Burun Akıntısı Nasıl Kesilir?

Nezle Burun Akıntısı Nasıl Kesilir?

Nezle burun akıntısı nasıl kesilir sorusu hemen hemen herkesin merak ettiği bir sorudur. Bu tür hastalıklar için öncelikle yaşam tarzı değiştirilmeli ve beslenme düze[...]

Bebeklerde Geçmeyen Burun Akıntısı

Bebeklerde Geçmeyen Burun Akıntısı

Bebeklerde Geçmeyen Burun akıntısı, Burun akıntısı en genel tanımı ile üst solunum yollarında oluşan hastalıklar sebebiyle meydana gelen burun mukozasının akmasıdı[...]

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6