Bebeklerde Burun Akıntısı Bitkisel Çözüm
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Bebeklerde Burun Akıntısı Bitkisel Çözüm

Bebeklerde burun akıntısı bitkisel çözüm, Burun akıntısını geçirme yöntemleri arasında zararsız olan ve en faydalı olan bitkisel tedavi yöntemidir. Bu yöntem ile bebek rahat bir şekilde yakalanmış olduğu rahatsızlıktan kurtulur ve huzurlu bir bebeklik yaşar. Bebeklerin bağışıklık sistemi oldukça zayıftır ve dışarıdan gelebilecek virüs ve bakterilere karşı oldukça savunmasızdır. Oluşacak bu tür rahatsızlıklarda öncelikle bebeğin bol miktarda sıvı tüketmesine yardımcı olunmalı ve bebeğin bulunduğu ortam sürekli olarak havalandırılarak nemlendirilmelidir.


Bebeklerde burun akıntısı bitkisel çözüm


Limon: Birçok yemekte kullandığımız limon bebeklerde burun akıntısı ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktadır. İçerisinde bulunan maddeler sayesinde vücuda etki etmiş olan virüs ve bakterilere karşı etkili bir savaş açarak hastalığın tedavisi sağlar. C vitamini açısından oldukça zengin bir yapıya sahip olan limon, bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalığı vücuttan atmaya yardımcı olur.

Hazırlanışı: Bir kap içerisine limon kabukları ile sıkılır. Sıkılan limonun üzerine yarım su bardağı su ilave edilir. Daha sonra bir süzgeç yardımı ile yapılan karışım bir bardak içerisine süzülür. Bebeğin bu karışımı rahat bir şekilde içebilmesi için içerisine tat verecek kadar bal ilave edilir. Bu tür tatlandırma kesinlikle şeker ile yapılmamalıdır. Limon suyunu günde üç kere bebeğe vermek burun akıntısının azalmasına yardımcı olacaktır.

Zencefil: bu bitki. Tüm bireylerin vücutta oluşmuş olan hastalıkların tedavisi için mükemmel bir fayda sağlar. İçerisinde bulunan maddeler sayesinde birçok hastalığa karşı koruma sağlayarak bağışıklık sistemini güçlendirir. Bebeklerin kullanımında herhangi bir zararı yoktur. Ayrıca mikropların bebeğe etki etmesini engelleyerek sağlığının korunmasını sağlar.

Hazırlanışı: Bir cezve içerisine iki yemek kaşığı kadar zencefil atılır. Daha sonra içerisine su ilave ederek suyun kaynaması beklenilir. Su kaynama noktasına gelinceye kadar sürekli karıştırılmalıdır. Kaynayan karışım biraz soğuduktan sonra bir su bardağı içerisine süzülür. Tatlandırma amaçlı bir miktar bal konulabilir. Günde en az iki defa bu karışımın bebeğe verilmesi burun akıntısının hızlı bir şekilde geçmesine yardımcı olacaktır.

Bal: Oluşmuş olan soğuk algınlığı için harika bir tedavi yöntemi sunun bal, bebeklerin rahatlıkla yiyebileceği bir şifa kaynağıdır. Ancak bir yaşından küçük bebeklere bal kesinlikle verilmemelidir. Balın içerisinde bulunan çeşitli çiçek özleri ve polenler aşırı olması bebeğin vücudunun bu yiyeceği kaldıramamasına ve çeşitli etkiler yapmasına neden olur. Bakterileri öldürmeye yarayan bu şifa ilacı boğaz ağrısı, öksürük ve burun akıntısı gibi rahatsızlıkları ortadan kaldırır.

Hazırlanışı: Üç çay kaşığı limon suyuna bir çay kaşığı bal eklenir. İyi bir şekilde karıştırılması gerekmektedir. Daha sonra bebeğin ağzına damlatarak yenilmesi sağlanmalıdır. Bu yöntem günde iki defa uygulandığı takdirde bebeğin burun akıntısı kısa bir zamanda düzelecektir.

Kekik otu: bu bitki doğada yüksek kesimlerde yetişmektedir. Birçok hastalığın tedavisinde kullanılan bu bitki tam bir kalp dostudur. Sindirim sisteminin iyi bir şekilde çalışmasına fayda sağlar. Bebeklerde burun akıntısına bitkisel çözüm yöntemleri arasında en iyi uygulamalardan biridir.

Hazırlanışı: Bir çaydanlık içerisine bir çay bardağı kuru kekik otu konulur. Üzerine su ilave edilir ve rengini verinceye kadar kaynatılır. Karışım sırasında sürekli karıştırılmalıdır. Kaynayan kekik otu suyunun bir süzgeçten geçirilerek hafif soğuması beklenilmelidir. Günde bir defa bu yöntemin uygulanması bebeğin burun akıntısının vücuttan atılmasına yardımcı olacaktır.

Bebeklerde Burun Akıntısı Bitkisel Çözüm Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Bebeklerde Burun Akıntısı Nasıl Geçer?

Bebeklerde Burun Akıntısı Nasıl Geçer?

Bebeklerde burun akıntısı nasıl geçer, bebeklerin vücudunda savunma sistemi yeterli düzeyde gelişmediği için birçok probleme maruz kalırlar. Özellikle solunum yolları[...]

Alerji Hapşırma Burun Akıntısı Belirtileri ve Tedavisi

Alerji Hapşırma Burun Akıntısı Belirtileri ve Tedavisi

Alerji hapşırma burun akıntısı: İnsanların sık sık karşılaşmış olduğu hastalıklar vücutta bazı belirtilerin meydana gelmesine sebep olmaktadır. Ayrıca bu hastal[...]

5 Aylık Bebek Burun Akıntısı Belirtileri ve Tedavisi

5 Aylık Bebek Burun Akıntısı Belirtileri ve Tedavisi

5 aylık bebek burun akıntısı, kış aylarında sıklıkla karşılaşılan soğuk algınlıkları nedeniyle bebeklerde burun akıntısı da meydana gelmektedir. Bebekler kendi [...]

Alerjik Burun Akıntısı Belirtileri ve Tedavisi

Alerjik Burun Akıntısı Belirtileri ve Tedavisi

Alerjik Burun Akıntısı, Son zamanlarda oldukça yaygın olan bir hastalıktır. Genel olarak çocuklarda kendini gösterir. Alerjik burun akıntısı hastalığı sıklıkla bah[...]

Burun Akıntısı Sprey Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Burun Akıntısı Sprey Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Burun akıntısı sprey, İnsanların sık sık hastalanması vücutta bazı belirtilerin meydana gelmesine neden olur. Böylece bu belirtiler sayesinde kişi hasta olup olmadığ�[...]

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6