Burun Akıntısı Nasıl Geçer?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Burun Akıntısı Nasıl Geçer?

Burun akıntısı nasıl geçer, Hemen hemen her insanın yakalanmış olduğu grip, soğuk algınlığı, nezle ya da üşütme gibi rahatsızlıklar kişinin vücudunda birçok hastalığın oluşmasına neden olur. Çeşitli hastalıkların vücudunuzda meydana geliyor olması burun akıntısı gibi rahatsızlıkların oluşmasına neden olur. Özellikle kişilerin bağışıklık sisteminin zayıflaması vücut direncinin azalmasına neden olur. Vitamin eksikliği gibi nedenlerden ötürü vücudun bağışıklık sisteminin zayıflaması vücuda bakteri ve mikroplarındahaa çabuk girmesine neden olur. Temas yolu ile, hapşırma yolu ile veya öksürük gibi nedenlerden dolayı kişinin vücuduna bakteri ve mikrop girişi daha çabuk olmaktadır. Bu yüzden hasta olan kişilerin yanında ve yakınında fazla bulunmamak hatta mümkünse yaklaşmamak en güzelidir.

Özellikle daha çok kış aylarında hastalıklar artmakta ve kişiler daha fazla hasta olmaktadır. Serum ya da diğer tıbbi yöntemler hem kişinin daha fazla yorulmasına hem de daha fazla acı çekmesine neden olur. Bu yüzden bu ve bu gibi durumların oluşumuna meydan vermemek ve daha sağlıklı bir vücuda sahip olmak için sağlıklı beslenmeli ve özellikle kişi C vitamini yönünden zengin olan portakal, greyfurt, mandalina ve limon gibi besinleri tercih etmeye özen göstermelidir.

Vücutta meydana gelen grip, soğuk algınlığı ve nezle gibi rahatsızlıklar kişinin vücudunda bazı belirtilerin oluşmasına neden olur. Bu belirtiler ise daha çok, burun akıntısı, baş dönmesi, baş ağrısı, bulantı, ateş, kusma, halsizlik, yorgunluk ve kendini kötü hissetmektir.


Burun akıntısı nasıl geçer ve burun akıntısı için neler yapılabilir?


Bu tür belirtilere karşı daha çok bitkisel çaylar ya da bitkisel ilaçlar daha iyi gelmektedir. Burun akıntısı nasıl geçer, bu sorunun ilk yanıtı kış aylarının vazgeçilmez içecekleri olan kuşburnu, ada çayı, papatya çayı, nane limon ve ıhlamur çayı kaynatmak burun akıntısına ve üşümeye çok iyi gelir. Ayrıca çok sağlıklı olan bu bitkisel çaylar kişinin kendisini daha iyi hissetmesini ve en kısa sürede burun akıntısına neden olan hastalığın ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Burun akıntısı nasıl geçer, bu sorunun ikinci yanıtı ise buhardır. Bir kapta ya da bir çaydanlık içerisinde kaynatmış olduğunuz su buharını yüzünüze doğru tutun. Rahat rahat su buharını içinize çekmeye çalışın. Burnunuzdan almış olduğunuz su buharı burun akıntınıza iyi gelerek daha rahat nefes alıp vermenize yardımcı olur.

Burun akıntısı için önerilen okyanus suları vardır. Okyanus suyu sprey şeklinde bir yapıya sahiptir. İçeriğinden bulunan maddeler sayesinde burun akıntısına iyi gelerek kişinin daha rahat nefes almasını sağlar.

Aşırı derecede burun akıntınız varsa sıcak bir banyo iyi gelebilir. Fakat banyodan sonra kişi asla ıslak saçla ve ince kıyafetlerle beklememelidir. Aksi takdirde burun akıntısını geçirelim derken daha fazla hastalanmanıza neden olur.

Burun akıntısı nasıl geçer sorununa yukarıda vermiş olduğumuz cevaplar umarım yeterlidir. Aksi takdirde bu doğal yöntemler ve evde uygulayabileceğiniz yöntemler burun akıntınıza iyi gelmediyse eğer mutlaka bir hastaneye gidin ve doktorunuzun vermiş olduğu ilaç ve spreyleri kullanın.

Burun Akıntısı Nasıl Geçer Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Burun Akıntısını Ne Keser?

Burun Akıntısını Ne Keser?

Güncel

Burun Akıntısı 1 Günde Nasıl Geçer?

Burun Akıntısı 1 Günde Nasıl Geçer?

Burun Akıntısı Sprey Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Burun Akıntısı Sprey Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Burun akıntısı sprey, İnsanların sık sık hastalanması vücutta bazı belirtilerin meydana gelmesine neden olur. Böylece bu belirtiler sayesinde kişi hasta olup olmadığ�[...]

Bebeklerde Geçmeyen Burun Akıntısı

Bebeklerde Geçmeyen Burun Akıntısı

Bebeklerde Geçmeyen Burun akıntısı, Burun akıntısı en genel tanımı ile üst solunum yollarında oluşan hastalıklar sebebiyle meydana gelen burun mukozasının akmasıdı[...]

Tek Taraflı Burun Akıntısı Belirtileri ve Tedavisi

Tek Taraflı Burun Akıntısı Belirtileri ve Tedavisi

Tek taraflı burun akıntısı, vücut direncinde düşüşe sebebiyet veren burun akıntısının tek yönlü olması beraberinde birtakım hastalıkları da getirir. Soğuk algı[...]

Koyu Burun Akıntısı Nasıl Geçer?

Koyu Burun Akıntısı Nasıl Geçer?

Koyu burun akıntısı nasıl geçer, Burun akıntısı, mevsimsel nedenlere bağlı olarak gelişebilmektedir. Burun akıntısı pek önemsenmeyen bir sağlık sorunudur. Ancak ba[...]

Sarı Burun Akıntısı Tedavisi

Sarı Burun Akıntısı Tedavisi

Sarı Burun Akıntısı, Vücudun işlevini yerine getirmesi açısından oksijen alımını sağlayan burun organının salgıladığı sıvının sarı renkte olması enfeksiyon [...]

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6